KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11743088
nr 1174 3088
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Motiv med älgar, signerad, daterad 1946. Olja på duk, 62x93
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 9 april 2018
kl 20:30:05
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr